Soutěž si klade za cíl oživit sdílenková pásma, kterých máme v ČR hned několik a nejsou zdaleka tak využívána, jak by si zasloužila. Neomezuje se ale jen na ně (to bychom měli v soutěži povětšinou ticho), naopak - rozšířením i na pásma CB a PMR446 bych chtěl přilákat soutěžící, kteří na sdílenkách běžně nevysílají.

První ročník byl v roce 2015 termínem spojen s mezinárodní soutěží DXing Milan 42, kterou už dlouhou řadu let pořádá CB spolek Veľká Javorina jako vzpomínku na Milana 42 Hradec Králové, velkého propagátora CB a PMR446. Ročník druhý, který na sebe nechal tři roky čekat, bych rád uspořádal co nejblíže letního slunovratu, tj. nejdelšího dne v roce, samozřejmě ale v rámci mých kalendářových možností.


Výsledky

Stejně jako v prvním ročníku dorazily deníky od poloviny předem přihlášených, jen tentokrát se vzhledem k prázdninovému termínu jednalo v absolutních číslech o podstatně menší počty. Soutěž ovládli soutěžící z Moravy a Slezska - vítězem se stal Tom Terasa Třinec (v prvním ročníku v konečném pořadí druhý), následován Expedicí Beskydy ve složení Ondra Místek a Honza Lysůvky, s prvním soutěžícím z Čech a zároveň organizátorem této soutěže (tedy mnou) na třetím místě (o jeden bod).

Tom Terasa Třinec si své první místo zcela právem zaslouží, jako jediný totiž udělal nějaké to spojení i v exotičtějších pásmech (9m a 4m) či modulacích (PMR digi). Gratuluji mu k vítězství!

Počet spojení a bodů

Volačka QTH Lokátor CB FM CB AM CB SSB 9m 4m 2m PMR FM PMR digi 70cm Body
Tom Terasa TřinecVelký JavorníkJN99BM25161236638116268
Expedice BeskydyKabáticeJN99DP221310001424012190
Martin KbelyJeštědJO70LR0000019290067
Mates BrnoVtáčnikJN98HO561100020066
Pavel BrnoLysá horaJN99FN600002220236
Tomáš VlašimBřezákJN79JT40000280220
Tom KloboukyJelenovskáJN99AC2000003005
Pepan LiběchovLovošJO70AM0000004004

Propozice soutěže

1. Soutěž probíhá od 30.6.2018 08:00 do 1.7.2018 08:00

2. Každý soutěžící si zvolí soutěžní QTH, které v průběhu soutěže nemění.

3. Soutěžit mohou jednotlivci i skupiny, soutěžící skupina musí po celou
   dobu soutěže vystupovat pod jediným volacím znakem.

4. Soutěží se na následujících frekvencích:
     a) občanské pásmo CB dle VO-R/7
     b) 34,050 MHz; 34,075 MHz; 34,150 MHz; 34,175 MHz dle VO-R/16
     c) 77,025 MHz; 77,05 MHz; 77,075 MHz; 77,1 MHz; 77,725 MHz; 78 MHz; 
        81,725 MHz; 81,750 MHz dle VO-R/16
     d) 172,65 MHz; 172,95 MHz; 172,975 MHz; 172,725 MHz; 173,05 MHz 
        dle VO-R/16
     e) občanské pásmo PMR446 v rozsahu 446,0 - 446,2 MHz dle VO-R/3
     f) 448,49 MHz; 448,57 MHz; 448,61 MHz; 449,77 MHz; 449,81 MHz 
        dle VO-R/16

5. Soutěžící navazují spojení se soutěžními a nesoutěžními protistanicemi
   tak, že:
     a) Za platné spojení se počítá každé spojení, které není v rámci 
        stejného malého lokátorového čtverce (tj. protistanice nesmí
        být ve stejném čtverci jako soutěžící).
     b) S každou protistanicí je možno navázat pouze jedno spojení v každém
        pásmu (4-a až 4-f) s použitím jednoho způsobu vysílání v pásmech,
        která více způsobů vysílání umožňují, a to byť by v průběhu soutěže
        změnila QTH.

6. Za každé platné spojení jsou přiděleny body následujícím způsobem: 
     a) pro frekvence uvedené v bodech 4-a) a 4-e) 
                    s použitím frekvenční modulace platí 1 spojení = 1 bod
     b) pro frekvence uvedené v bodech 4-d) a 4-f) platí 1 spojení = 2 body
     c) pro frekvence uvedené v bodech 4-a) a 4-e)
              s použitím jiného povoleného způsobu platí 1 spojení = 4 body
     d) pro frekvence uvedené v bodech 4-b) a 4-c) platí 1 spojení = 5 bodů

7. Po skončení soutěže soutěžící odešle do 10.7.2018 na e-mailovou adresu
   logout128@gmail.com hlášení, v němž uvede:
     a) svoji volačku a QTH ze kterého soutěžil (místo + lokátor)
     b) počet spojení v jednotlivých pásmech dle 4-a) až 4-f) s uvedením
        použité modulace
     c) u každého pásma dle 4-a) až 4-f) a modulace uvede použité vybavení
	
8. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na webu soutěže do 31.7.2018, případně
   i na dalších webech. První tři soutěžící obdrží diplom v elektronické 
   podobě.

9. Organizátor si může vyžádat od jednotlivých soutěžících v případě potřeby
   deníky spojení v elektronické podobě. 

10. Při řešení sporů mezi soutěžícími má konečné slovo organizátor soutěže.

Přihlášení soutěžící

# Volačka QTH Lokátor CB FM CB AM CB SSB 9m 4m 2m PMR FM PMR digi 70cm
1Martin KbelyJeštědJO70LRNENENENENEANOANONENE
2Zdeněk BrandýsKozákovJO70PONENENENENEANOANONEANO
3Sasan Horní StakoryMužskýJO70MMANOANONENENEANOANONEANO
4Petr SukoslavBouřňák v Krušných horáchJO60UQANONENENENEANOANONEANO
5Pepan LiběchovLovošJO70AMNENENENENEANOANONEANO
6Ondra MístekFrýdek-MístekJN99EQANOANOANONENEANOANONEANO
7Jirka JenštejnSedelský vrch 926mJN69RCANOANONENENENEANONEANO
8Tomáš VlašimBřezákJN79JTANONENENENEANOANONEANO
9Dan Černý MostBudišov u TřebíčeJN89AGANONENENENEANOANONEANO
10Jakub PardubicePardubiceJO70VANENENENENENEANONENE
11Tom Terasa Třinec Velký Javorník JN99BMANOANOANOANOANOANOANOANOANO
12Mates BrnoVtáčnikJN98HOANOANOANONENENEANONENE
13Pavel BrnoLysá horaJN99FNANOANONENENEANOANONEANO
14Honza OslavanyRapotice Pyramida 523JN89DEANONENENEANOANOANONEANO
15Tom KloboukyJelenovskáJN99ACANONENENENENEANONENE
16Michal JílovéPepřJN79FVNENENENENEANOANONEANO